четверг, 14 марта 2019 г.

Групова робота на уроках математики



 Групова робота — це унікальна форма організації уроку, що забезпечує взаємодію між учнями і робить непрямим керування вчителя. Він організовує початок і кінець роботи: форму­лює завдання, спільну інструкцію щодо його ви­конання, разом з учнями оцінює результати. Етап спільного оцінювання сприяє формуванню само­оцінки і самоконтролю школярів. Дуже важли­во, що оцінюють роботу всієї групи, а не окремих учнів. Помилки дітей обговорюють тільки в гру­пі. Учні вчаться домовлятися швидко, не врахо­вуючи особистих інтересів.

Гра «Заверши прикрашання ялинки» (робота в групах)
Учитель:
Синичка числа тут лишила
І прочитати їх просила.
Щоб пташці вмить допомогти,
Потрібно склад числа знайти.
(учні заповнюють дані їм картки)

Учні, заповнюючи кульки на ялинці цифра­ми, закріплюють склад чисел у межах 20.
 Гра «Визнач маршрут літака» (робота в групах)
Учні в групі «ведуть» свій «літак» певним маршрутом. Він зашифрований у вигляді прикла­дів, до яких подано три відповіді, одна з-поміж яких є правильною, решта — неправильні. «Пі­лоти» повинні показати стрілкою правильний шлях, розв'язуючи приклади знизу вгору.
Гра «У свою торбинку» (робота в парах)
Учитель роздає учням картки із зображенням чисел першого та другого десятка, що випадково розсипалися. Учні мають відібрати, кожен у свою торбинку, парні та непарні числа.
Гра «До свого героя» (робота в групах)
Учні розв'язують приклади за схемою-доріж-кою, що веде до казкового героя.
 Гра «Хто швидше?» (робота в групах)
Учитель оголошує конкурс на найшвидшого спортсмена-бігуна. Учні групи за схемою обчислю­ють вирази, долаючи шлях від старту до фінішу.
 Гра «Цікаві дії» (робота в групах)
Учням групи пропонують записати будь-яке двоцифрове число (наприклад, 18), записати його сусідів (17 і 19), прочитати число 18 навпаки (81), виконати віднімання (18-8). Потім викона­ти віднімання з числами-сусідами (19-17). Можна пропонувати учням різноманітні завдан­ня, пов'язані з числом 18.
Для полегшення пропонуємо учням інший ал­горитм роботи над числом.
1.  Придумай і запиши двоцифрове число.
2.Запиши його сусідів.
3. Виконай дію віднімання сусідів числа.
4. Поміняй місцями кількість десятків та оди­ниць і запиши число навпаки.
5. Визнач в отриманому числі кількість десятків та одиниць.
Гра «Допоможемо Незнайкові» (робота в парах)
Учитель. Як ви вже знаєте, Незнайко ніколи не ходить до школи, він не полюбляє вчитися, тому часто припускається помилок. Так сталося цього разу: він був дуже неуважним. Допоможіть йому, виправивши, де потрібно, помилки.

Правильний варіант відповідей
19-9=                            12
19-10=                          10
14-3=                            9
16-4=                            11

Давайте зараз перевіримо,чи є серед вас незнайки?     Молодці!







Свято для наших прекрасних мам




 Ось і до нас завітало перше весняне свято — Міжнародний жіночий день 8 Березня – свято весни, свято кохання, свято її величності Жінки.

 Учні першого класу підготували та провели 7 березня свято для найрідніших їм жінок – мам та бабусь. На святі лунали дзвінкі пісні та запальні танці, вітальні слова від учнів та цікаві конкурси. Першокласники перевтілювались у казкових героїв, акторів, танцюристів та співаків . Лунали слова-привітання рідним матусям, бабусям.Також діти підготували для своїх рідних вітальні листівки у вигляді седечка на якому знаходиться дуже гаре відображення дитячої ручки,яке подарували наприкінці свята. Свято закінчилось з посмішками на обличчах учнів та їхніх рідних мам та бабусь.










Про ранкову зустріч


Ранкова зустріч – це зустріч на початку дня всієї групи дітей з педагогом. Сидячи в колі один проти одного, кожна дитина вдумливо й поважно вітається з іншими дітьми, після чого впродовж короткого часу ділиться власним досвідом зі своїми товаришами, які з повагою слухають її, ставлять свої запитання та коментують їх.Ранкова зустріч закінчується обміном щоденними новинами, які зазвичай готує педагог, щоб представити навчальні завдання цього дня.Після цього вся група бере участь у короткій груповій вправі. Педагоги визнають особливу роль ранкової зустрічі в житті дітей і присвячують їй 20–25 хвилин на початку дня, щоби створити позитивну атмосферу у групі на весь день перебування дітей у  школі. Ранкова зустріч складається з чотирьох основних компонентів: привітання,обмін інформацією,групове заняття,щоденні новини.



пятница, 1 марта 2019 г.

Професія вчителя унікальна!


Наша професія унікальна тим ,що маємо справу з дитячими душами. Ми не маємо права схибити. Бо саме ми докладаємо немало зусиль  щоб виховати в дитині особистість.

Групова робота на уроках математики

  Групова робота — це унікальна форма організації уроку, що забезпечує взаємодію між учнями і робить непрямим керування вчителя. Він о...